top of page
RENGIAMI PROJEKTAI

Kraštovaizdžio dizainerė Asta Grabauskienė rengia privačius ir viešus kraštovaizdžio bei sodų projektus nuo 2010 m..

Siekti šios profesijos, kaip antrosios po skandinavų filologijos, paskatino ilgalaikis domėjimasis japoniškų sodų meno istorija ir estetika, o ypač jų ištobulintu erdvės iliuzijos kūrimo menu. Tai vėliau peraugo į kraštovaizdžio dizaino studijas Anna Gresham School of Landscape Design mokykloje (NZ) ir nuolatinę klasikinės ir šiuolaikinės kraštovaizdžio architektūros ir dizaino savišvietą.

 

Kuriama aplinka, jos manymu, pirmiausia turi derėti prie supančio kraštovaizdžio, būti kūrybiškai prie jo pritaikyta, taip pat atitikti kliento poreikius, būti funkcionali ir tvari. Aplinka turi kurti ilgalaikę vertę, kuri atsiskleis tik su laiku. Ji turi pakylėti, būti įkvėpimo šaltinis, čia turi išlikti erdvės pojūtis. Kai kuriama rūpestingai, ji suteikia kur kas daugiau - ji kuria ir formuoja mus.

  

Dizainerė dalyvauja tarptautiniuose seminaruose, visuomeniniuose projektuose, yra parašiusi publikacijų apie kraštovaizdžio dizaino tendencijas.

 

2009 m. Asta Grabauskienė laimėjo pirmąją vietą studentų kategorijoje už geriausią sodo projektą Association of Professional Landscape Designers (APLD), JAV, konkurse. 2017-2020 m. yra laimėjusi apdovanojimų už sodų projektus žurnalo Namas ir aš organizuotame konkurse Tendencijos, taip pat ir pirmąją vietą kraštovaizdžio kategorijoje 2018 m.. Ji yra Lietuvos kraštovaizdžio architektų sajungos, taip pat Society of Garden Designers (SGD) (Didžioji Britanija) ir American Society of Landscape Architects (ASLA) (JAV) narė.

 

bottom of page