top of page

Sodas prie namo "Tiltelis"

 

Neįprastam namui pamiškėje reikėjo sukurti aplinką, kuri atrodytų natūrali ir atkartotų aplinkai draugišką architektūrą. Namas buvo suprojektuotas iš dviejų dalių, sujungtų atviru koridoriumi,"tilteliu", virš per sklypą sruvenančio upelio. Dauguma medžių buvo išsaugoti, kai kurie įkomponuoti į namo struktūrą.

Sodas turėjo tapti miško tąsa. Sklypą reikėjo papildyti medinėmis struktūromis, kurios leistų patogiau naudotis jo erdvėmis, taip pat upeliu, leistų nevaržomai mėgautis buvimu gamtoje. Priekiniame kieme, prisidedant prie tvaraus dizaino idėjų, iš terasos lentų likučių buvo pakloti paprasti miško takeliai. Vidiniame kieme buvo įrengtos medinės terasos bei laiptai ir tilteliai, jungiantys pagrindinį namą, svečių namą ir vidinį kiemą. Laužyta terasos linija padėjo išryškinti vingiuojančio upelio grožį. 

Įvairių šiai vietovei būdingų medžių ir krūmų (ievų, šeivamedžių, serbentų), o taip pat drėgną pavėsį mėgstančių žolinių augalų sluoksniai padėjo sukurti vešlią, žaliuojančią atgaivą prie nepaliaujamai čiurlenančio upelio skambesio.

2019 m. šis sodas laimėjo antrąją vietą kraštovaizdžio kategorijoje žurnalo Namas ir aš organizuotame konkurse Tendencijos.

Įrengtas: 2017

Vieta: Vilnius

Pastato architektai: Arch LAB

Interjeras: JP interjero studija

Statytojas: www.namassustogu.lt

Nuotraukos: Leonas Garbačauskas

bottom of page